Zobacz całą galerię


Zakupowo

12 marca 2016 - Justyna Tracichleb

Jarostów, Rachowa i Jakubikowice - te trzy sołectwa miały co się świętować w środowy wieczór. Zostały laureatami programu "Zakupowo", wspólnie zrealizowanego z firmą Składbud, która ufundowała nagrody pieniężne dla zwycięskich sołectw - odpowiednio do miejsc: 2, 1,5 oraz 1 tys. zł.

Program grantowy „Zakupowo” skierowany był do mieszkańców wsi. Wygrały te sołectwa, których mieszkańcy dokonali w firmie Składbud zakupów na największą łączną kwotę w przeliczeniu na mieszkańca wsi. Pod uwagę brane były faktury o wartości co najmniej 100 zł brutto. Sołectwo, które dokonało zakupów materiałów budowlanych w ramach funduszu sołeckiego lub konkursu grantowego ,, Aktywni na ziemi średzkiej" było dodatkowo premiowane. Wartość kwoty widniejącej na fakturze została podwójnie wliczona do ogólnej wartości zakupów w ramach konkursu. Ostatecznie przez okres trwania konkursu wzięło w nim udział 101 miejscowości, co przełożyło się na ponad 1400 faktur.

zakupowo

Wyniki zmagań poszczególnych sołectw poznaliśmy 9 marca podczas uroczystej gali zorganizowanej w średzkim domu kultury, która została połączona z jubileuszem XX-lecia Składbudu. Licznie zgromadzeni goście, w tym Starosta Sebastian Burdzy i Burmistrz Adam Ruciński, nie szczędzili gratulacji i życzeń. Na pewno wyjątkowo miłym upominkiem okazała się koszulka od Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej z autografem samego Zbigniewa Bońka. Jednak mamy też nadzieję, że i nasza skrzynka na tylko dobre wiadomości (!) zaskarbiła sobie sympatię obdarowanych J.

Galę artystycznie oprawili Michał Zygmunt i Teatr Avatar.

Serdecznie dziękujemy Składbudowi za wsparcie, a zwycięzcom gratulujemy.

Fotorelację z gali można zobaczyć na naszym profilu na Facebook-u

PnWtŚrCzPtSo
   01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica