Zobacz całą galerię


Odrzańskie bajki

4 kwietnia 2016 - Justyna Tracichleb

Tajemniczy zamek, biała dama, dolnobrzeska zagadka kryminalna z Pałacu von Hoym - o czym można nagrać bajkę z nad Odry - uczestnicy naszego międzyszkolnego turnieju udowodnili, że wyobraźnia w połączeniu z lokalnymi motywami nie zna granic :-)   

Osiem drużyn i osiem wspaniałych słuchowisk, które do nas dotarły. A to wszystko w wykonaniu uczniów szkół podstawowych. Mieliśmy nie lada problem z werdyktem. Wszystkie prace zaskoczyły nas pozytywnie, wszyscy w bardzo fajny i twórczy sposób nawiązali lub wykorzystali lokalne motywy w swoich słuchowiskach.  Decyzja więc nie była łatwa, ale trzeba ją było podjąć, natomiast postanowiliśmy, że wszyscy staną na podium ;-)

I tak za wspaniałe walory artystyczne, pomysłowość, zaangażowanie i oryginalność I miejsce zdobywają drużyny: I Rządzimy - słuchowisko pt. "Biała dama znad Odry"  i Dolnobrzescy Ekofani za opowieść, która odpowie na pytanie "Dlaczego w Pałacu von Hoym straszy..."  

Tu za nimi, na II miejscu stanęli: Paczka Siwosza, która wzięła się za "Braci z z Zaborowa", Winogronowi Poszukiwacze z "Legendą wprost niemożliwą do uwierzenia" i prochowiski Stokrotki za "Tajemniczy zamek".
III miejsce dla FC Myśleć się chce za "Legendę o Skarbie Średzki,", Łęgoholików za "Uciekaj dziewczynko uciekaj" i Odrzańskich Dębów za "Legendę o Kawicach".

Doceniamy scenariusze, inscenizacje, zmiany głosów ;-) i ogrom włożonej pracy i bardzo  wszystkim uczestnikom za to dziękujemy!

Tu: https://drive.google.com/folderview?id=0B8RdyQXGHku8Z2k2UzN5WTFndk0&usp=sharing znajdziecie wszystkie nagrania. Zachęcamy do wysłuchania, bo warto! 
PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica