Zobacz całą galerię


Bezpłatny parking kreatywności w Wińsku...

27 lipca 2016 - Katarzyna Żerdzińska

Kolejny projekt w ramach tegorocznej edycji Działaj Lokalnie to „Bezpłatny Parking Kreatywności” realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Publicznemu Gimnazjum w Wińsku i Jego Młodzieży „Ominibus”. Głównym celem projektu jest stworzenie przyjaznego miejsca spotkań, wypoczynku i nauki dla społeczności szkolnej i lokalnej. Miejsce to były parking, tuż przed wejściem do szkoły, częściowo objęty monitoringiem kamery szkolnej, częściowo ogrodzony bramą wjazdową, żywopłotem i metalowym płotem. Grantobiorcy planują urządzić tam kącik sportowy, wyposażony w urządzenia do tandemowych ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu, drążek do podciągania się oraz planszę wymalowaną na asfalcie placu do gry w warcaby/ szachy i klasy. Drugim miejscem na placu będzie kącik edukacyjny, czyli ławki i stoły przystosowanie do prowadzenia zajęć lekcyjnych na świeżym powietrzu.

20160428_120508

W ramach projektu zaplanowano wspólnie z uczniami i rodzicami, jak będzie wyglądał dziedziniec. Poruszenie wśród uczniów było ogromne, gdy dowiedzieli się, że będzie tu stał sprzęt do ćwiczeń, drążek i stojaki na rowery. Powstały kolorowe plakaty, zdobiące wejście do szkoły, przedstawiające przyszły dziedziniec i sponsorów. Cały teren przed szkołą został już dokładnie posprzątany, odkurzony. Naszkicowano na nim planszę do gry w szachy/ warcaby. Uczniowie chętnie włączyli się do pracy a reszta gimnazjalistów z zaciekawieniem obserwowała ich z boku. Do szkoły przyszły już zamówione piękne stalowe donice do obsadzenia we wrześniu roślinnością kserotermiczną. Tablice edukacyjne o mikro - i makroregionach gminy Wińsko są już u grafika komputerowego. W czerwcu podpisano również (jako gimnazjum) porozumienie partnerskie z sponsorem - Nadleśnictwem Wołów.

P6230013

- Wszyscy odwiedzający szkołę, nasi obecni i przyszli uczniowie oraz mieszkańcy Wińska z zainteresowaniem obserwują, jak samochodowy parking przekształca się nie do poznania. Dopytują ciekawie, co tu będzie, kto jest sponsorem, a kiedy otwarcie placu. Odsyłamy ich do informacji na stronę internetową szkoły oraz szkolnego facebooka, gdzie udostępniliśmy materiały promocyjne projektu. Przychylność środowiska daje nam dużo radości z naszych wolontariackich prac, których jeszcze sporo przed nami.Wolontariusze ze stowarzyszenia OMNIBUS

PnWtŚrCzPtSo
  01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica