Zobacz całą galerię


Turniej po raz trzeci

11 października 2016 - Justyna Tracichleb

Po raz kolejny we współpracy z Fundacją EduSilesia organizujemy Międzyszkolny Turniej Krainy Łęgów Odrzańskich. Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe z naszego LGD do udziału w III edycji naszej turniejowej rozgrywki.

turniej_iii

Celem inicjatywy jest szeroko rozumiana edukacja regionalna oraz promocja wszechstronnej wiedzy na temat regionu Krainy Łęgów Odrzańskich wśród uczniów szkół podstawowych z terenu gmin: Brzeg Dolny, Wołów, Wińsko, Malczyce, Miękinia, Środa, Śląska, Prochowice, Ścinawa, Jemielno, Pęcław, Rudna, Głogów (wiejska). Poprzez turniej propagujemy nowoczesne i niekonwencjonalne formy edukacji, rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów, wzbudzamy ich ciekawość i twórcze zaangażowanie oraz umiejętność pracy grupowej. Wszystko to poprzez połączenie międzyszkolnej rywalizacji i edukacji z dobrą zabawą. Pozytywne opinie o turnieju jego uczestników, zarówno nauczycieli-opiekunów, jak i samych uczniów, motywują nas do kontynuacji naszego pomysłu i opracowywania coraz to ciekawszych i angażujących wyzwań.

Podstawowe zasady turnieju pozostają takie same: w każdym miesiącu trwania rywalizacji do szkoły (opiekuna klasy oraz drużyny) zostanie wysłane zadanie do realizacji. Za każde wykonane zadanie uczestnicy otrzymują punkty, które następnie zsumowane zadecydują o ostatecznej kwalifikacji. Rozgrywką finałową będzie Turniej Szaradziarski, który planowany jest na maj 2017 roku. Przesłanie pierwszego zadania planowane jest na początek listopada br.

Dla każdej ze szkół biorących udział w turnieju przewidujemy okolicznościowe dyplomy
i pamiątkowe upominki, natomiast dla szkół laureatów trzech pierwszych miejsc – nagrody rzeczowe. Zwycięzca turnieju otrzyma także statuetkę SIWOSZA, puchar przechodni turnieju, który w I i II edycji trafił do Szkoły Podstawowej w Ścinawie. Szczegółowe zasady turnieju znajdują się w załączonym poniżej regulaminie. Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem obu pierwszych edycji turnieju pod adresem http://www.lgdodra.pl/turniej i http://www.lgdodra.pl/turniej2. Poznanie przykładowych zadań i sposobów ich realizacji przez uczniów są najlepszą reklamą naszego turnieju!

Poniżej znajduje się także formularz zgłoszeniowy w formacie PDF i Word. Na wypełnione czekamy do 28 października 2016r. W przypadku pytań prosimy o kontakt z p. Justyną Tracichleb – 076 858 45 45, justynatracichleb@lgdodra.pl

PnWtŚrCzPtSo
   01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica