Zobacz całą galerię


Turniej po raz trzeci

11 października 2016 - Justyna Tracichleb

Po raz kolejny we współpracy z Fundacją EduSilesia organizujemy Międzyszkolny Turniej Krainy Łęgów Odrzańskich. Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe z naszego LGD do udziału w III edycji naszej turniejowej rozgrywki.

turniej_iii

Celem inicjatywy jest szeroko rozumiana edukacja regionalna oraz promocja wszechstronnej wiedzy na temat regionu Krainy Łęgów Odrzańskich wśród uczniów szkół podstawowych z terenu gmin: Brzeg Dolny, Wołów, Wińsko, Malczyce, Miękinia, Środa, Śląska, Prochowice, Ścinawa, Jemielno, Pęcław, Rudna, Głogów (wiejska). Poprzez turniej propagujemy nowoczesne i niekonwencjonalne formy edukacji, rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów, wzbudzamy ich ciekawość i twórcze zaangażowanie oraz umiejętność pracy grupowej. Wszystko to poprzez połączenie międzyszkolnej rywalizacji i edukacji z dobrą zabawą. Pozytywne opinie o turnieju jego uczestników, zarówno nauczycieli-opiekunów, jak i samych uczniów, motywują nas do kontynuacji naszego pomysłu i opracowywania coraz to ciekawszych i angażujących wyzwań.

Podstawowe zasady turnieju pozostają takie same: w każdym miesiącu trwania rywalizacji do szkoły (opiekuna klasy oraz drużyny) zostanie wysłane zadanie do realizacji. Za każde wykonane zadanie uczestnicy otrzymują punkty, które następnie zsumowane zadecydują o ostatecznej kwalifikacji. Rozgrywką finałową będzie Turniej Szaradziarski, który planowany jest na maj 2017 roku. Przesłanie pierwszego zadania planowane jest na początek listopada br.

Dla każdej ze szkół biorących udział w turnieju przewidujemy okolicznościowe dyplomy
i pamiątkowe upominki, natomiast dla szkół laureatów trzech pierwszych miejsc – nagrody rzeczowe. Zwycięzca turnieju otrzyma także statuetkę SIWOSZA, puchar przechodni turnieju, który w I i II edycji trafił do Szkoły Podstawowej w Ścinawie. Szczegółowe zasady turnieju znajdują się w załączonym poniżej regulaminie. Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem obu pierwszych edycji turnieju pod adresem http://www.lgdodra.pl/turniej i http://www.lgdodra.pl/turniej2. Poznanie przykładowych zadań i sposobów ich realizacji przez uczniów są najlepszą reklamą naszego turnieju!

Poniżej znajduje się także formularz zgłoszeniowy w formacie PDF i Word. Na wypełnione czekamy do 28 października 2016r. W przypadku pytań prosimy o kontakt z p. Justyną Tracichleb – 076 858 45 45, justynatracichleb@lgdodra.pl

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica